VYBERTE SI U NÁS:

Tento e-shop je certifikovaný.

Čo je ostrovný systém?

Zostava - Ostrovný systém je zostava, ktorá si vyrába elektrickú energiu sama, nezávisle na energetickej distribučnej sieti. Táto zostava je čisto závislá od svojho zdroja, ktorý energiu vyrába ( v našom prípade fotovoltaické moduly ). Túto energiu uskladňuje v batériách z ktorých ju následne dodáva do spotrebičov, ktoré napájate.

Riadenie - Tieto systémy sú riadene plne automaticky na základe regulačnej jednotky nabíjania, tzn. že batérie sa nikdy neprebijú ( regulované nabíjanie ).

Spotreba - Tento systém Vám dodá iba toľko energie koľko si dokáže za dobrého počasia sám vyrobiť, preto nie je technicky možné aby vyprodukoval viac ako stihne zdroj ( panely ) dodať. V prípade častých alebo vyšších odberov energie konzultujte napájanie s nami.

Názvy produktov - vysvetlivka

Výkon panelov (Wp) | Kapacita batérií v (kWh) | Max. výkon meniča napätia 230V AC (Watty)

Na aký účel slúžia tieto zostavy?

  • Tieto zostavy sú určené na miesta bez možnosti zavedenia prípojky do distribučnej siete ( ďalej len DS ) ako sú napríklad ( chaty, karavany, miesta kde je nerealizovateľná alebo extrémne drahá prípojka do DS ).
  • Nižšie uvedené zostavy v produktoch sú určené hlavne pre rekreačne využívane chaty, kde sa neráta s celoročným každodenným odberom el. energie. V prípade že potrebujete zostavu, ktorá by mala kontinuálne ( každodenne ) dodávať energiu pre Vaše zariadenia, oslovte nás so žiadosťou o špecifickú cenovú ponuku emailom alebo vyplňte formulár