VYBERTE SI U NÁS:

Tento e-shop je certifikovaný.
Spať na ponuku
produktov
Dostupnosť

10 dní

499 €

Vrátane 20% DPH

Kód produktu: OSTR01285Wp,1,2kWh, 300W
Obrázok v niektorých produktoch môže byť iba ilustračný a nemusí zodpovedať popisu a ani typu produktu.

Podrobný technický popis

Tento fotovoltaický systém je určený pre záhradné rekreačné chatky alebo domčeky, kde nie je každodenná celoročná kontinuálna spotreba vyššia ako 199Wh. Tento údaj uvádzame z dôvodu že by ste sa rozhodli celoročne napájať napríklad zabezpečovacie zariadenie, ktoré má svoju každodennú spotrebu. Taktiež je to údaj vytiahnutý z obdobia zimy, kedy sa ráta že systém vyrobí najmenej energie v priemere na 1 deň počas roka. Ak teda plánujete celoročné napájanie nejakého spotrebiča tak jednoducho zistíte či je systém dostatočne silný aby Váš spotrebič utiahol.

Aké zariadenia môžem na tento systém napájať?

 • Všetky ne-indukčné zariadenia, ktorých (celkový spoločný )výkon neprevyšuje 300W
 • osvetlenie ( doporučené: LED žiarovky, Úsporné žiarivky)
 • nabíjačky mobilných telefónov, notebook, TV, rádio
 • nabíjanie elektro-bicyklov a iné

 Aký je priemerný denný výkon tohto systému v roku?

 • Zima: 199Wh ( 0,199kWh / 24h )
 • Jar a Jeseň: 570Wh ( 0.57kWh / 24h )
 • Leto: 997Wh ( 0.99kWh / 24h )

Ako si vypočítam spotrebu svojich zariadení?

Spotrebu si viete vypočítať jednoducho. Predstavte si že máte jeden spotrebič, ktorého menovitý výkon je 100 Wattov. Tento spotrebič budete používať napríklad po dobu 8 hodín. Na to aby ste prepočítali koľko energie tento spotrebič spálil použijete tento vzorec:

 • | spotrebič výkon vo Wattoch | x | počet hodín napájania | = hodnota vo Watt hodinách (Wh)

Na základe tejto výslednej hodnoty si viete porovnať s údajom či systém dokáže Váš spotrebič utiahnuť v jednotlivých ročných obdobiach. Ak je hodnota ktorú Váš spotrebič spáli vyššia ako systém dokáže dodať tak je potrebné aby ste si zvolili úspornejší spotrebič / spotrebiče alebo vybrali z našej ponuky výkonnejší systém.

Batéria - zásobník energie

Batéria je v ostrovnom systéme neodlúčiteľné zariadenie. Slúži na dobíjanie prebytočnej energie a jej následne použitie vo Vašich zariadeniach. V prípade že je noc a panely energiu nevyrábajú tak vaše spotrebiče si ju berú z batérií. Batéria slúži ako zásobník energie a bez nej tento typ systému technicky nedokáže pracovať.

Čím je kapacita batérie vyššia tým viac energie počas dňa viete naakumulovať a využívať v prípade zlého počasia alebo noci. Nie však vždy je vysoká kapacita dobrá. Naše systémy vždy dimenzujeme tak, aby aj samotné nabíjanie batérie stíhalo na počet panelov ktorý máte. Kapacita tiež nesmie prevyšovať technologický štandard.

Kapacitu batérií uvádzame v kWh, tento prepočet vychádza z nasledujúceho vzorca:

 • | Kapacita batérie pri C100 | x | menovité napätie DC systému | = Wh ( kapacita ) x 1000 = kWh

Menič napätia

Každý ostrovný systém pracuje na jednosmernom napätí, od fotovoltaických článkov až po batérie, ktoré pracovné napätie systému v jeho základe. Na toto pracovné napätie je prispôsobený aj menič. Na to aby ste mohli napájať spotrebiče na 230V potrebujete práve tento menič napätia. Menič práve prerába systémové jednosmerné napätie ( napríklad z 12V, 24V alebo 48V ) na striedavé napätie 230V pri 50Hz. Na toto napätie budete môcť napájať napríklad zariadenia ako rádio, nabíjačky na telefón, osvetlenie podobne ako doma a mnoho iných.

 • Menič má však nejaký výkon. Tento výkon uvádzame v názve produktu alebo v detaile na celkom na konci vo Wattoch. Podľa toho viete aké výkonné spotrebiče si môžete dovoliť v tomto systéme napájať. Spoločný menovitý výkon spotrebičov ktoré napojíte na tento menič nesmie presiahnuť jeho maximálny výkon vo Wattoch, v opačnom prípade sa vypne alebo sa môže aj trvalo poškodiť.
 • Na menič v tomto systéme sa nesmú napájať indukčné záťaže ako chladničky, indukčné elektromotory, kompresory a iné indukčné záťaže pretože menič pracuje na princípe modifikovaného sínusu. V prípade záujmu o menič ktorý takéto záťaže zvláda, Vám vieme prepočítať cenu. Preto neváhajte túto vec prekonzultovať s nami.

V cene sú zahrnuté následovné komponenty

1 x Panel - IBC PolySol 285 (DE)
1 x Tracer2215BN - Epsolar MPPT 20A - 12/24V
1 x Konektory M4C pár ( + a - )
1 x Poistný odpájač ETI 1 pol - 10A alebo 63A
1 x Poistka 2 ks re dvojpólový odpájač
1 x DC/AC Menič (ms) 300
1 x Puzdro na DC poistku
1 x DC poistka 100A
1 x Svorky na batériu pár ( + a - )
1 x BARS Platinium 100Ah, EN 900

Nosná konštrukcia panelov

Nostná konštrukcia panelov (voliteľné) 

Táto položka je ľubovoľná, pokiaľ nemáte pripravené uchytenie solárnych panelov na strechu, tak v tomto prípade si môžete pridať k objednávke hliníkovo oceľovú nosnú konštrukciu vysokej kvality. Výrobca Nemecko. Súčasťou konštrukcie je návod aj potrebný drobný materiál.

Zvoľte si vhodný parameter :

Zvoľte si typ sínusoidy meniča

Vyber vhodného striedača

Výber vhodného meniča je veľmi dôležitá vec pre Váš ostrovný solárny systém. 
Pokiaľ chcete používať zariadenia s vysokou štartovacou záťažou ako sú indukčné elektromotory v čerpadlách, a iných zariadeniach s vysokou nábehovou špičkou, odporúčame Vám zvoliť menič s čistým sínusom aby ste predišli prípadným komplikáciám v budúcnosti. Samozrejme vopred sa môžete snami telefonicky poradiť a môžeme Vám vhodne optimalizovať Váš balík na mieru.

Zvoľte si vhodný parameter :

Použitie systému

Fotovoltaický systém je určený pre rekreačné chaty bez elektrickej prípojky s najčastejším využitím v letnom, jarnom a jesennom období

Základné informácie

Fotovoltaický systém obsahuje štandardne menič s trapézovým sínusom, v prípade že máte záujem v systéme používať elektrické zariadenia s indukčnou záťažou ako napríklad chladnička kde je kompresorový elektromotor je potrebné v konfigurácii zvoliť menič s čistým sínusom.

Systém je nadimenzovaný v základe len na jeden FV modul, pokiaľ si želáte v budúcnosti pripájať viac modulov je potrebné aby ste nás kontaktovali a my Vám nakonfigurujeme systém na mieru.

Spať na ponuku
produktov
Dostupnosť

10 dní

499 €

Vrátane 20% DPH