VYBERTE SI U NÁS:

Tento e-shop je certifikovaný.
Spať na ponuku
produktov
853 €

Vrátane 20% DPH

Kód produktu: H8VPL0MPPT SmartSolar 150/100-Tr
Obrázok v niektorých produktoch môže byť iba ilustračný a nemusí zodpovedať popisu a ani typu produktu.

Podrobný technický popis

Bluetooth podpora

Zobrazenie a konfigurácie MPPT regulátora SmartSolar môžete vykonávať prostredníctvom smartphonu alebo tabletu. Môžete monitorovať aktuálny stavy a historické dáta a vykonávať nastavenia parametrov pomocou mobilnej aplikácie VictronConnect. Stiahnuť aplikáciu pre iOS a Android môžete na tomto linku:

https://www.victronenergy.com/support-and-downloads/software#victronconnect-app

Aplikáciu VictronConnect si môžete zadarmo stiahnuť na Google Play, alebo v App Store. Pre mobilné zariadenia s operačným systémom Windows táto aplikácia zatiaľ nie je k dispozícii.

SmartSolar zásuvný displej (nie je súčasťou dodávky)

Prídavný SmartSolar zásuvný displej si je možné dokúpiť si ako príslušenstvo. Displej sa zasunie do konektora na čelnej strane regulátora a umožní Vám zobrazovať všetky prevádzkové stavy a vykonávať nastavenie parametrov.

Vstup pre diaľkové zapnutie / vypnutie

externé zariadenie dokáže jednoducho vypnúť / zapnúť regulátor

Vstavané programovateľné relé

Môže byť programované aj pomocou mobilného telefónu napríklad ako alarmové relé.

Nové profesionálne regulátory Victron Energy oproti konkurenčným výrobcom ponúkajú ultra rýchle MPPT sledovanie, najmä pri zatiahnutej oblohe s kontinuálnou zmenou intenzity svitu sú vďaka tomuto regulátora solárne zisky o 30% vyššiee oproti klasickým PWM regulátorom alebo o 10% vyššie oproti pomalým MPPT regulátorom. Obzvlášť pri čiastočnom zatienení môžu byť dané dva aj viac bodov maximálneho výkonu. Bežné MPPT regulátory majú snahu udržiavať výkon na lokálnom bodu výkonu, čo ale nemusí zodpovedať optimálnemu (maximálnemu) bodu výkonu.
Vynikajúca účinnosť až 98%, bez zbytočných energetických strát s tichým pasívnym chladením bez ventilátora.

Regulátor je vhodný pre dobíjanie olovených, aj LiFePO4 batérií.

Inštalácia regulátora je pomerne jednoduchá - na regulátore pomocou otočného prepínača nastavíme typ batérie, viď manuál. Regulátor ďalej napojíte na batérie a ten si načíta systémové napätie batérie a automaticky sa nastaví. Následne pripojíte k regulátoru fotovoltaické panely - pri týchto výkonných modelov zvyčajne používame 60 článkové panely o výkone 250-270Wp. V tom prípade zapájame maximálne tri panely do série tak aby sa nepresiahlo maximálne povolené napätie VOC panelov 150V.

Kompletné a podrobné nastavenie jednotlivých nabíjacích režimov regulátora môžete vykonať cez mobilný telefón, zásuvný displej, alebo tiež naprogramovať cez PC s použitím kábla VE.direct na USB. Podrobný návod ku konfigurácii nájdete na

http://www.victronenergy.com/live/ve.direct:mpptprefs

Maximálny povolený výkon panelov v 12 V systémoch je 1200Wp, v 24 V systémoch 2400Wp a v 48V systémoch 4900Wp. V prípade prekročenia týchto hodnôt regulátor automaticky zredukuje prichádzajúce výkon od panelov na prijateľné hodnoty, takže nadvýkon regulátor nepoškodí. Regulátor môže poškodiť iba nedodržanie maximálneho VOC napätie panelov 150V.

Adaptívne trojstupňové nabíjanie:

  1. rýchle nabíjanie (Bulk),
  2. absorpčné (Absorption)
  3. udržiavacie (Float).

Výber z ôsmich predprogramovaných hodnôt absorpčného a udržiavacieho napätia pomocou otočného prepínača.

Dĺžka absorpcie je určovaná hodnotou napätia pred začiatkom nového nabíjacieho cyklu (ráno). To má pozitívny vplyv na plnohodnotné dobitie batérie a jej životnosť.

Aktivácia regulátora pri vyššom napätí z panelov než je napätie na batérii. Napätie z panelov musí presiahnuť napätie batérie o 5 V, aby začal regulátor pracovať a nabíjať batériu. Regulátor nabíja až do chvíle, keď je napätie z panelov o 1 V vyššie ako napätie batérie.

Rozšírená elektronická ochrana

Ochrana proti prehriatiu, ochrana proti skratu a prepólovaniu FV panelov.

Na všetky MPPT regulátory poskytuje Victron Energy predĺženú záruku 5 rokov.

Podrobné technické informácie nájdete v priloženom technickom liste.

Spať na ponuku
produktov
853 €

Vrátane 20% DPH