VYBERTE SI U NÁS:

Tento e-shop je certifikovaný.
Spať na ponuku
produktov
Dostupnosť

10 dní

2.797 €

Vrátane 20% DPH

Kód produktu: OSTR06855Wp, 5,52kWh AGM, 1,5kW S
Obrázok v niektorých produktoch môže byť iba ilustračný a nemusí zodpovedať popisu a ani typu produktu.

Podrobný technický popis

Tento fotovoltaický systém je určený pre záhradné rekreačné chatky alebo domčeky, kde nie je každodenná celoročná kontinuálna spotreba vyššia ako 598Wh. Tento údaj uvádzame z dôvodu že by ste sa rozhodli celoročne napájať napríklad zabezpečovacie zariadenie, ktoré má svoju každodennú spotrebu. Taktiež je to údaj vytiahnutý z obdobia zimy, kedy sa ráta že systém vyrobí najmenej energie v priemere na 1 deň počas roka. Ak teda plánujete celoročné napájanie nejakého spotrebiča tak jednoducho zistíte či je systém dostatočne silný aby Váš spotrebič utiahol.

Aké zariadenia môžem na tento systém napájať?

 • Možnosť napájania indukčných aj klasických zariadení, ktorých (celkový spoločný ) výkon neprevyšuje 1500W
 • chladnička A++ alebo A+++
 • menšie ponorné čerpadlo do 1200W alebo obehové čerpadlá
 • osvetlenie ( doporučené: LED žiarovky, Úsporné žiarivky)
 • nabíjačky mobilných telefónov, notebook, TV, rádio
 • kuchynské spotrebiče ako mixéry a iné do 1500W
 • občasné pracovné nástroje ako vŕtačka a iné do 1500W
 • nabíjanie elektro-bicyklov a iné

Aký je výkon tohto systému počas roka?

 • Zima: 598Wh ( 0,598kWh / 24h )
 • Jar a Jeseň: 1710Wh ( 1,71kWh / 24h )
 • Leto: 2992Wh ( 2,99kWh / 24h )

Ako si vypočítam spotrebu svojich zariadení?

Spotrebu si viete vypočítať jednoducho. Predstavte si že máte jeden spotrebič, ktorého menovitý výkon je 100 Wattov. Tento spotrebič budete používať napríklad po dobu 8 hodín. Na to aby ste prepočítali koľko energie tento spotrebič spálil použijete tento vzorec:

 • | spotrebič výkon vo Wattoch | x | počet hodín napájania | = hodnota vo Watt hodinách (Wh)

Na základe tejto výslednej hodnoty si viete porovnať s údajom či systém dokáže Váš spotrebič utiahnuť v jednotlivých ročných obdobiach. Ak je hodnota ktorú Váš spotrebič spáli vyššia ako systém dokáže dodať tak je potrebné aby ste si zvolili úspornejší spotrebič / spotrebiče alebo vybrali z našej ponuky výkonnejší systém.

Batéria - zásobník energie

Batéria je v ostrovnom systéme neodlúčiteľné zariadenie. Slúži na dobíjanie prebytočnej energie a jej následne použitie vo Vašich zariadeniach. V prípade že je noc a panely energiu nevyrábajú tak vaše spotrebiče si ju berú z batérií. Batéria slúži ako zásobník energie a bez nej tento typ systému technicky nedokáže pracovať.

Čím je kapacita batérie vyššia tým viac energie počas dňa viete naakumulovať a využívať v prípade zlého počasia alebo noci. Nie však vždy je vysoká kapacita dobrá. Naše systémy vždy dimenzujeme tak, aby aj samotné nabíjanie batérie stíhalo na počet panelov ktorý máte. Kapacita tiež nesmie prevyšovať technologický štandard.

Kapacitu batérií uvádzame v kWh, tento prepočet vychádza z nasledujúceho vzorca:

 • | Kapacita batérie pri C100 | x | menovité napätie DC systému | = Wh ( kapacita ) x 1000 = kWh

Táto zostava obsahuje aj balancér batérií, prečo?

 • Balancér batérií je veľmi dôležitá súčiastka pokiaľ sú v systéme použité 2 alebo viac sériovo prepojených batérií. Táto súčiastka dôkladne sleduje napäťové rozdiely medzi jednotlivými batériami a vyrovnáva automaticky napäťové hladiny tak aby nedošlo k poškodeniu jedného z článkov.
 • Z našich skúsenosti vieme povedať s úplnou istotou že táto súčiastka je neoddeliteľná vec v takomto systéme a preto ju berieme ako základ dlhej životnosti batérií. Radíme ju do každého systému ktorý má 24, 36 alebo 48V.

Perfektné monitorovanie stavu nabitia batérie

Do tohto systému sme si dovolili zakomponovať zariadenie monitorovania stavu batérie, ktoré pracuje na úplne inom princípe sledovania kapacity akumulátorov ako napríklad MPPT regulátor, menič a pod.

 • Toto zariadenie sleduje kompletný tok energie smerom do batérií a z batérií. Užívateľ tak presne uvidí stav nabitia batérií v %.
 • Toto zariadenie taktiež obsahuje vývod na ovládanie relé, ktorý sa dá nastaviť napríklad pre zapnutie / vypnutie relé pre odpojenie nepotrebných spotrebičov ktoré zaťažujú systém a pod.

Menič napätia

Každý ostrovný systém pracuje na jednosmernom napätí, od fotovoltaických článkov až po batérie, ktoré pracovné napätie systému v jeho základe. Na toto pracovné napätie je prispôsobený aj menič. Na to aby ste mohli napájať spotrebiče na 230V potrebujete práve tento menič napätia. Menič práve prerába systémové jednosmerné napätie ( napríklad z 12V, 24V alebo 48V ) na striedavé napätie 230V pri 50Hz. Na toto napätie budete môcť napájať napríklad zariadenia ako rádio, nabíjačky na telefón, osvetlenie podobne ako doma a mnoho iných.

 • Menič má však nejaký výkon. Tento výkon uvádzame v názve produktu alebo v detaile na celkom na konci vo Wattoch. Podľa toho viete aké výkonné spotrebiče si môžete dovoliť v tomto systéme napájať. Spoločný menovitý výkon spotrebičov ktoré napojíte na tento menič nesmie presiahnuť jeho maximálny výkon vo Wattoch, v opačnom prípade sa vypne alebo sa môže aj trvalo poškodiť.
 • Tento menič je vhodný na napájanie indukčných zariadení ako chladnička, čerpadlo, kompresorový motor ale iba do jeho predpísanej menovitej únosnosti vo Wattoch. Menič je simuluje čistú sínusoidu.

V cene sú zahrnuté tieto komponenty:

3 x Panel - IBC PolySol 285Wp (DE)
3 x Schletter konštrukcia KIT
1 x Tracer3215BN - Epsolar MPPT 30A - 12/24V
1 x VictronEnergy BMV 700 - monitoring batérie
1 x Victron Energy Balancer
1 x Konektory M4C pár ( + a - )
1 x Poistný odpájač ETI 1 pol - 10A alebo 63A
1 x Poistka 2 ks re dvojpólový odpájač
1 x Zvodič - SALTEC - SLP-PV170 V/U
1 x DC/AC Menič (čs) - CNBOU - 1500W 12V / 24V - 4.85kg
1 x Puzdro na DC poistku
1 x DC poistka 100A
2 x Svorky na batériu pár ( + a - )
2 x Megalight AGM 230Ah
60 x Kábel IBC FlexiSun 1x6mm² PV1-F
5 x Kábel H07V-K 1x25mm² (CYA) cierny, medeny, PVC, lanko

Aký máte typ strechy?

Pred uskutočnením objednávky je potrebné uviesť na aký typ strechy sa bude systém inštalovať. Voľbou tohto parametru Vám nadimenzujeme celohliníkovú konštrukciu na mieru. V prípade že sa jedná o špecifický typ strechy, ktorý nie je uvedený v ponuke nás neváhajte kontaktovať.

Zvoľte si vhodný parameter :

Použitie systému

Fotovoltaický systém je určený pre rekreačné chaty bez elektrickej prípojky s využitím v letnom, jarnom a jesennom a v zimnom období.

Základné informácie

Fotovoltaický systém obsahuje menič s čistým sínusom a bez problémov zvládne napájanie indukčných zariadení ako chladnička A+, A++ alebo čerpadiel ktorých nárazový výkon nepresiahne výkon meniča v tomto balíku.

Systém je nadimenzovaný v základe na tri FV moduly, pokiaľ si želáte v budúcnosti pripájať viac modulov je potrebné aby ste nás kontaktovali a my Vám nakonfigurujeme systém na mieru.

Spať na ponuku
produktov
Dostupnosť

10 dní

2.797 €

Vrátane 20% DPH